powrót do strony głownej

    Nie byłem, nie jestem i nigdy nie będę zawodowym fotografem - bo nie jest to moje źródło dochodu, bo mam inny zawód, w którym się realizuję, bo nie pretendowałem ani nie zamierzam pretendować do miana zawodowca.
    Fotografia jest dla mnie tylko, a może aż hobby - zaspokaja moją hedonistyczną potrzebę stworzenia czegoś własnego. Jest sposobem na kontakt z ludźmi – choćby wspólny wypad w góry czy spotkanie przy piwie. Fotografia to kolejny sposób komunikacji z innymi. Fotografia to przygoda bo nigdy do końca nie wiem co ujrzę, utrwalę, poznam. Fotografia to nauka cierpliwości; podczas spacerów, oczekiwania na lepsze warunki, światło, w czasie szukania miejsca.

    Prezentowane zdjęcia nigdy nie aspirowały do miana wielkiej sztuki, nie odkrywały niczego nowego. Są tylko wyrazem tego co mnie zachwycało gdy je robiłem, są wspomnieniem emocji towarzyszącym różnym chwilom. Są dokładnie tym, czym są "albumowe" fotografie każdego z nas, wspomnieniami z przeszłości – próbą utrwalenie tego co ulotne – chwili. Czasem są proste, czasem krzykliwe, kiedy indziej kiczowate – takie jak nasze wrażenia oraz odbieranie otaczającej rzeczywistości. Mam nadzieję, że jako takie trafiają do kogoś więcej poza mną, byłoby fałszywą skromnością pisać, iż w to nie wierzę – w końcu po to istnieje ta strona i w tym celu prezentuję publicznie te zdjęcia.

    Czym robię zdjęcia? Darwin Wiggett powiedział: "Najczęstszym pytaniem o moje fotografie jest "Jakiego aparatu używasz?" Wciąż mnie to zaskakuje - to tak jakby Rembrandta lub Picasso zapytać jakich pędzli używają, albo zapytać Jimmy'ego Page'a czy Carlosa Santanę na jakiej gitarze grają. Jestem przekonany, że Jimmy Page gra tak samo świetnie, niezależnie czy gra na gitarze Fender czy też Martin, albo Epiphone." 
Nie robię zdjęć tak dobrze jak malował Rembrandt, czy gra Jimmy Page, ale zgadzam się w tej kwestii z D. Wiggett'em.

    Jeśli chcielibyście się podzielić opinią, namówić na wspólny plener czy o cokolwiek zapytać to czekam na wiadomość:
grzegorz@dabrowcom                   gg#614189                      tel.502-655546
Prywatna galeria fotografii i nie tylko. Wszystkie prezentowane zdjęcia są chronione prawem autorskim. Jakiekolwiek ich wykorzystanie oraz kopiowanie bez zgody autora jest zabronione.
© 2004-2009 dabrowcom
Valid XHTML!  Valid CSS!